Wszystkie produkty

GAŚNICE PROSZKOWE

Do gaszenie pożarów z grupy ABC oraz BC stosuje się przede wszystkim gaśnice proszkowe. Po pojawieniu się ognia, czas reakcji jest najważniejszy i pozwala szybko opanować płomienie. Bardzo ważny jest łatwy dostęp do gaśnicy. Warto jednak pamiętać, że nie każdy rodzaj gaśnicy można wykorzystać do gaszenia wszystkich rodzajów pożaru. Rodzaj i cena gaśnicy proszkowej jest uzależniona od typu pożaru, który ma być za jej pomocą gaszony, gdyż zależności od typu pożaru należy zastosować inny rodzaj proszku.
Proszek gaśnicy jest uniwersalnym środkiem gaśniczym, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Gasi płomienie, zapobiega jego rozprzestrzenianiu oraz uniemożliwia nawrót płomieni. Zastosowanie gaśnicy proszkowej umożliwia gaszenie pożarów sprzętu elektrycznego o napięciu 1000V. Istnieją również modele gaśnic, które pozwalają gasić urządzenia elektryczne, które generują wyższe napięcie.
Gaśnice proszkowe są uniwersalnym sprzętem i mogą być stosowane w biurach, magazynach czy zakładach produkcyjnych. W takich lokalizacjach stosuje się zazwyczaj gaśnice proszkowe powyżej 4kg.
Na szeroką skalę stosowane są również w samochodach, ciężarówkach czy innych pojazdach, które obligatoryjnie muszą być wyposażone w podstawowy sprzęt gaśniczy. W pojazdach najczęściej można znaleźć gaśnice proszkowe o wadze 1kg. Rzadko stosowane są w nich cięższe modele gaśnic.
W naszym sklepie dostępne są gaśnice proszkowe o różnej wadze oraz zastosowaniu. To doskonały, atestowany sprzęt gaśniczy, która sprawdzi się przy okazji gaszenia mniejszy oraz większych pożarów.
Cena gaśnicy proszkowej jest uzależniona od jej rozmiaru, zastosowania oraz właściwości technicznych.

Najwyższa jakość produktów

100% Bezpieczeństwa

Bezpośredni kontakt