Wszystkie produkty

Rękawice antywibracyjne robocze

Rękawice antywibracyjne wpływają na znaczące zmniejszenie drgań związanych ze stałym kontaktem z maszynami, które je wywołują. Robocze rękawice antywibracyjne są częścią wyposażenia każdego operatora młota pneumatycznego, walca wibracyjnego, wibropasa, turbin czy manualnych ubijarek. W zależności od przeznaczenia cena rękawic antywibracyjnych może się różnić.

Do produkcji rękawic antywibracyjnych używane jest specjalistyczne tworzywo polimerowe, które połączone jest z włóknami terylenowymi oraz naturalną bawełną. Kluczowym materiałem jest występujący w rękawicach antywibracyjnych polimer, którego właściwości pozwalają na wytłumienie wibracji. Połączenie tych materiałów daje optymalna ochronę przed wibracjami, a tym samym chroni pracowników przed zapadnięciem na zespół wibracyjny, który wywoływany jest przed długotrwałe drgania mechaniczne.
Nie stosowanie się do zasad BHP może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, a między innymi uszkodzeniami całego układu ruchu oraz tkanek miękkich. Dlatego każda osoba pracujący przy maszynach, które emitują wibrację powinna być wyposażona w robocze rękawice antywibracyjne. Dzięki temu, większa część wibracji jest tłumiona i nie przechodzi na dłoń ani przedramię, co minimalizuje ryzyko zapadnięcia na zespół wibracyjny, który staje się coraz częstszą chorobą zawodową.

Niektóre rękawice antywibracyjne mogą być częściowo wykonane z dzianin poliestrowych skóry oraz mogą być dodatkowo wzmacniane specjalnymi wkładkami wewnętrznymi. Specjalne modele rękawic mają również właściwości antystatyczne, być powlekane nitrylem lub tworzywem PCV.

Robocze rękawice antywibracyjne stosowane są przede wszystkim w przemyśle ciężkim oraz w szeroko rozumianym budownictwie. To praktyczny element wyposażenie, który powinien posiadać każdy pracownik operującymi maszynami emitującymi wibracje.

Cena rękawic antywibracyjnych uzależniona jest od jakości wykonania oraz ich docelowego przeznaczenia. Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą.

Najwyższa jakość produktów

100% Bezpieczeństwa

Bezpośredni kontakt