Wszystkie produkty

GAŚNICE ŚNIEGOWE

Gaśnice śniegowe to sprzęt gaśniczy służący do gaszenia pożarów należących do grupy B,C oraz urządzeń elektrycznych do 1000V. W szczególności elektroniki oraz maszyn specjalistycznych. Nasz sklep posiada szeroką gamę gaśnic śniegowych, które pomogą Państwu zabezpieczyć się przed pożarem. Poszczególne modele różnią się rozmiarem oraz właściwościami, co bezpośrednio wpływa na cenę gaśnicy śniegowej. Pożar błyskawicznie się rozprzestrzenia i powstaje w najmniej spodziewanym momencie. Jego szybki zdławienie pozwala uchronić mienie oraz życie ludzi przed ogromnym zagrożeniem jakie stanowi ogień. Odpowiednie gaśnice pozwala powstrzymać pożar i zdławić go we wczesnym stadium przed jego eskalacją. Gaśnice śniegowe doskonale nadają się do tego zadania, gdyż charakteryzuje je wysoka skuteczność w gaszeniu określonego rodzaju pożarów.
Ogromną zaletą gaśnic śniegowych jest brak generowanych zanieczyszczeń (wody czy pozostałości drobin proszku gaśniczego) w obrębie gaszonego obszaru. Dzięki temu ograniczone są dodatkowe szkody spowodowane zalaniem czy dostanie się proszku do nieuszkodzonego pożarem sprzętu. Nie powinno się jej stosować do gaszenia ludzi, gdyż temperatura wkładu gaśniczego jest bardzo niska i może spowodować powstanie dodatkowych obrażeń.
Gaśnice śniegowe najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach, gdyż na otwartym terenie skuteczność jej działania jest ograniczana przez wiatr, który zmniejsza jakość strumienia. Najczęściej stosowane są do zabezpieczenia pomieszczeń, takich jak laboratoria, kotłownie, linie technologiczne, placówki badawcze, magazyny niebezpiecznych substancji oraz rozdzielnie elektryczne.
W przypadku układów elektrycznych czy urządzeń precyzyjnych można stosować wyłącznie gaśnice śniegowe. Zastosowanie innych rodzajów gaśnic może doprowadzić do nieodwracalnych szkód. Cena gaśnicy śniegowej jest uzależniona od jej wagi, właściwości oraz sposobów zastosowaniu w zależności od rodzaju pożaru. W naszych sklepie znajdą Państwo różnego rodzaju gaśnice śniegowe, które doskonale sprawdzą się w każdej sytuacji i zapewnią bezpieczeństwo pracownikom firmy.

Najwyższa jakość produktów

100% Bezpieczeństwa

Bezpośredni kontakt